Kritinės IT infrastruktūros valdomos paslaugos

Teikiame kritinės IT infrastruktūros kūrimo, plėtros ir valdymo paslaugas. Užtikriname, kad kliento infrastruktūra būtų naudojama saugiai, našiai ir efektyviai.

Plačiau

Sprendimai pokyčiams

Kuriame IT sprendimus, jungiančius Jūsų organizacijai aktualias skaitmeninės transformacijos sritis.

Plačiau

Aplikacijos organizacijoms

Organizacijos spartesnei veiklai siūlome aplikacijas, kurios automatizuoja pasikartojančius procesus.

Plačiau

Inovatyviam ir augančiam verslui – atviro tinklo technologijos

2018 / 02 / 06
4 Min. skaitymo

Įmonės ir organizacijos susiduria su akivaizdžia problema – tradiciniai uždaro tipo tinklai yra brangūs, nepatogūs, stabdantys inovacijų plėtrą. BAIP kartu su Dell EMC siūlo keisti požiūrį į tinklus ir atrasti daug lankstesnę ir efektyvesnę atviro tinklo ekosistemą.

Uždari tinklai – inovacijų stabdžiai

Mobilumas, debesų kompiuterijos, didieji duomenys ir daiktų internetas (Internet of Things, IOT) skatina technologinių poreikių augimą. Todėl įmonės ir didelės organizacijos vis dažniau susiduria su aukštesniais nei anksčiau dinaminių skaičiavimų, saugojimo ir tinklų poreikiais.  Deja, tradiciniai tinklai nėra pritaikyti šiuolaikiniams besiplečiančių verslų duomenų centrų tinklų ir skaičiavimo poreikiams.

Dabartinė tinklų industrija vis dar vystosi kaip duomenų centrų architektūra prieš 40 metų, kuomet kelios įmonės kūrė vertikaliai integruotus sprendimus su programine ir technine įranga, kurią buvo galima įsigyti tik iš vieno tiekėjo. Ši praktika atvedė prie uždaro tipo technologijų kultūros. Inovacijos buvo stabdomos, o reikalingi atnaujinimo veiksmai sudėtingi ir brangūs.

Dažnai paveldėtos sistemos keliomis kartomis atsilieka nuo naujovių ir tai sąlygoja ne efektyvius procesus ir stringantį jų valdymą. Kitas pavyzdys, kuomet darbuotojai palieka įmonę ir organizacija susiduria su problema – kaip palaikyti sistemą, kurios nauji darbuotojai nepažįsta ir nemoka su ja dirbti.

„Pagrindinė IT negalėjimo judėti greitai ir prisitaikyti  prie pokyčių priežastis – egzistuojančių tinklų infrastruktūra. Kuomet kitos sistemos duomenų centruose nuolat keičiasi ir prisitaiko prie naujų technologijų, populiariausias tinklo statusas nepasikeitė ir atsiliko – tai jau nebeprimena modernaus duomenų centro. Daugumos šiuolaikinių tinklo diegimo tiekėjų liko prie „juodos dėžės“ požiūrio, kuomet programinė ir techninė įranga glaudžiai susijusi, taip siekiant „užrakinti“ klientus“, – situaciją komentavo Ramūnas Urbonavičius, BAIP IT tinklų ir saugos sprendimų vadovas.

Sprendimas – atviras tinklas

Pasak specialisto, šiuo metu vis daugiau organizacijų juda nuo paveldėtų platformų prie modernesnių sprendimų, kuriuos siūlo įvairūs tiekėjai, šį poslinkį skatina ir didėjančios palaikymo ir priežiūros problemos su turimomis dabartinėmis paveldėtomis platformomis.

Šie pokyčiai ir nuolatinis technologinis augimas lėmė virtualaus tinklo modelių atsiradimą, bendrą išteklių naudojimą (resource pooling), debesijos ir serverių automatizavimo poreikį. Taip pat šis poslinkis atvedė prie modernių duomenų centrų tinklo aplinkų, kurios sukurtos supaprastinti ir automatizuoti fizinius pakeitimų diegimus.

Siekiant atsisakyti sustabarėjusių uždarų tinklų sistemų ir išlaisvinti „užrakintus“ klientus, sukurta atviro tinklo architektūra (open networking).

Naujas požiūris į tinklo operacines sistemas

Vis daugiau organizacijų judant link privačių ar debesijos aplinkų, duomenų centrų našumas ir galimybė augti tampa vis svarbesne. Naudojant atviro tinklo metodus organizacija gali susikurti augantį duomenų centrą lygiai taip pat efektyviai kaip duomenų centrų gigantai Facebook ir Google. Šie principai dažnai minimi kaip web-scale IT ar web-scale networking.

Naudojant su ONIE (Open Network Install Environment, atviro tinklo instaliavimo aplinka) suderintą techninę įrangą įmonės gali pasirinkti tinklo operacinę sistemą, kurią lengva plėsti ir optimizuoti. Atviro tinklo technologijos leidžia organizacijoms išnaudoti egzistuojančius įrankius, pvz. skirtus automatizavimui, sklandžiai perkelti aplikacijas iš privačios įmonės aplinkos į debesų kompiuterijos platformą, optimizuoti operatorių skaičių ir t.t.

Atviro web-scale tinklo privalumai

Web-scale tinklas naudojant atviro tinklo principus tampa vis labiau populiaria architektūra didelėms įmonėms, kadangi suteikia dideles galimybes plėtrai, lankstumą, atsparumą ir patrauklią kainą:

  • Galimybė augti – su atviru tinklu plėtra yra nebrangi ir lengva, lengvesnis automatizavimas ir didesnis efektyvumas.
  • Atsparumas – kadangi yra daug paralelių aktyvių jungčių, net ir nutrūkus kelioms iš jų sistema vis tiek veiks.
  • Lankstumas – atviro tinklo lankstumas suprantamas dviem požiūriais – nuo OS ir techninės įrangos pasirinkimo iki galimybės diegti priderintus protokolus ir aplikacijas pagal kiekvieno verslo poreikius.
  • Kaina – lyginant su uždaromis sistemomis ir brangiomis architektūromis, atviro tinklo įranga yra pigesnė, o programinė įranga dar labiau padidina efektyvumą.
  • Technologija – su atvira, išskaidyta aplinka, naudojamos technologijos gali būti greičiau atnaujinamos, leidžiant verslui reaguoti į rinkos pokyčius nenutraukiant sutarčių su tiekėjais ar pasikliaujant tik vienu tiekėju.

Šiandienos IT aplinkoje, kuri vis labiau orientuota į debesų kompiuterijos teikiamas paslaugas, klientai iš tiekėjų tikisi greito aptarnavimo, galimybės patiems turėti administravimo teises ir priemonių, kurios leistų turėti tokią techninę ir programinę įrangą, kuri atitiktų besikeičiančius poreikius. Virtualiuose duomenų centruose (software defined data center) klientai gali aktyvuoti virtualius resursus (tarp kurių ir virtualus tinklas) ir tuomet įdiegti naujas aplikacijas per kelias minutes. Tokie sprendimai žymiai supaprastina IT operacijas ir pagerina IT reakcijos laiką.

Atviros tinklo ekosistemos privalumai

Gamintojų „užrakinti“ sprendimai, atgyvenusi programinė ir technologinė įranga ir pasenę sertifikavimo procesai yra brangūs, neefektyvūs ir nelankstūs. Tokių procesų tęsimas virs į lėtus ir brangius sprendimus, kurie kliudys organizacijos gebėjimui tobulinti paslaugas ir greitai atsakyti į nuolat besikeičiančias poreikius ir reikalavimus.

Tolimesnis atvirų tinklų vystymas ir atvėrimas papildomai programinei įrangai suteikia daug papildomų naudų, tokių kaip:

  • Tinklo funkcijų virtualizavimas
  • Konteineriams optimizuotas tinklas
  • Hibridinių/privačių tinklų valdymas

Panašiai kaip virtualizavimas pakeitė tarnybinių stočių industriją, Dell EMC išskaidytų ir atvirų tinklų architektūros turi potencialo pakeisti tradicinę ir seną tinklų architektūrą. Atviri tinklai padeda organizacijoms sklandžiai migruoti į paprastesnius, atviresnius ir inovatyvesnius verslo modelius.

Perėjimas prie atvirų tinklų leidžia organizacijų IT skyriams pasirinkti pačius naujausius ir moderniausius sprendimus ir pasiekti šiuos rezultatus:

  • Sumažinti operacijų kaštus 75%
  • Išnaudojant automatizaciją pagerinti operacijų efektyvumą
  • Pagreitinti paslaugų atlikimo trukmę
  • Suteikia galimybę išlikti lankstiems ir greitai prisitaikyti prie inovacijų

Daugiau informacijos.

Efektyvūs integruoti sprendimai ir paslaugos

Technologijos Jūsų tikslams

Susisiekite