Susisiekite
Parašykite mums:
Adresuoti:

Siųsti
baip logo
BAIP už 200 tūkst. eurų bendrovei „Litgrid“ įdiegs didelio našumo duomenų rezervinio kopijavimo ir atstatymo sistemą
Naujiena
2015-07-28

BAIP už 200 tūkst. eurų bendrovei „Litgrid“ įdiegs didelio našumo duomenų rezervinio kopijavimo ir atstatymo sistemą

BAIP pasirašė sutartį su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Litgrid“ dėl didelio našumo rezervinio kopijavimo ir atstatymo sistemos sprendimo pirkimo ir jo diegimo. Sprendimas pritaikytas atsižvelgiant į elektros infrastruktūros plėtrą ir paruoštas įgyvendinimui dviejuose nutolusiuose duomenų centruose. Sutarties vertė – 201,5 tūkst. eurų.

 

Sistema pritaikyta turimai „Litgrid“ duomenų centrų architektūrai. Ji bus įgyvendinta per du duomenų centrus, kurie vienas nuo kito yra nutolę per daugiau nei 100 kilometrų. Didelio našumo, patikima ir lengvai plečiama rezervinio duomenų kopijavimo ir atstatymo sistema apsaugos duomenis ir informaciją nuo praradimo ar sugadinimo skirtingos saugos potinkliuose ir užtikrins greitą duomenų atstatymą.

 

„Klientas rinkosi sprendimą, kuris būtų patikimas, lankstus, o duomenų greito atstatymo aplinka tenkintų veiklos tęstinumo plane numatytus ypač greito reagavimo reikalavimus incidento atveju. Sutrikus sistemų darbui, BAIP įdiegtas sprendimas užtikrins, kad bus išsaugoti ne mažiau kaip 2 valandų senumo duomenys, o sistemų darbas atstatytas ne vėliau kaip per 4 val.“, – teigia BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas.

 

„Mūsų pagrindinė užduotis – 24 valandas per parą patikimai perduoti elektrą visoje Lietuvoje. Kasdien mūsų duomenų centrus pasiekia dešimtys tūkstančių signalų iš nuotoliniu būdu valdomų aukštos įtampos elektros įrenginių, todėl siekdami palaikyti stabilią elektros sistemą skiriame ypatingą dėmesį nepertraukiamam IT sistemų darbui, duomenų integracijai, jų saugumui ir atstatymui“, – teigė Valdas Merčaitis, „Litgrid“ Informacinių technologijų ir telekomunikacijų centro vadovas.

 

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius valdo aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą, kuriuo perduodama elektra iš gamintojų į skirstomuosius tinklus. „Litgrid“ taip pat prižiūri 12 tarptautinių elektros jungčių, kuriomis energija importuojama iš kaimyninių valstybių, ir atsako už Lietuvos elektros sistemos integraciją į Europos elektros energetikos infrastruktūrą.

Sekite mūsų naujienas

Sužinokite naujienas pirmieji!
Įvestas el. paštas neteisingas.
Prenumeruoti
! paspauskite čia !